ÖZEL YÖNELT İLKOKULU

ÖZEL YÖNELT İLKOKULU

Alanında başarılı, yetkin ve öğrencilerle uyum içerisinde hareket eden uzman kadromuz ile en sağlam temellerin atıldığı İlkokul seviyemizde, çocuklarımızı hayata kazanımlarla başarı ve yetenek alanlarına göre yönlendirmelerin yapıldığı bir sistem ile eğitim veriyoruz. Çağdaş Eğitim için tüm olanakların öğrencilerimiz için kullanıldığı İlkokul binamız içerisinde Resim, Müzik, Satranç ve Robotik – Kodlama Atölyeleri yanı sıra kapalı spor salonu da barındırmaktadır. Çocuklarınızın güven ve sağlıkla yemek yiyebilecekleri yemekhanemizde en lezzetli tatlar sunulmaktadır. Sağlam temeller için, doğru yerde başlamak için “MUTLU ÇOCUKLAR OKULU”.

YÖNELT KOLEJİ İLKOKULU İNGİLİZCE DİL EĞİTİMİ

Öğrencilerimizin farklılıklarını ve öğrenme özelliklerini dikkate alarak hazırladığımız İngilizce eğitim programımızda öncelikli hedefimiz öğrencilerimize İngilizceyi bir iletişim aracı olarak kazandırmaktır. Akademik alanda araştırma yapma, farklı kaynaklara ulaşma, kitap okuma, yazı yazma, gördüklerini, duyduklarını ve okuduklarını yorumlama, hazırlıklı ya da hazırlıksız diyaloglarda kendini ifade edebilme ve eleştirel düşünme becerilerini kazanmalarını aynı zamanda da dili bir araç olarak görüp, öğrendikleri dili sosyal yaşantılarında kullanabilmelerini hedefliyoruz. Tüm bunların yanı sıra öğrencilerimize dünya vatandaşı olma, kültürlerarası etkileşimde bulunma kapılarını açacak en önemli anahtarın yabancı dil olduğunu biliyoruz. Bu hususlar doğrultusunda dilbilgisine sadece yeteri kadar ağırlık veren bir programı takip ediyoruz. Öğrencilerimizin günlük dil becerilerini kazanmalarını sağlayacak yazılı ve sözlü uygulama çalışmalarına çok önem veriyoruz. Sınıf içi etkinlikler adına ders kitapları dışındaki kaynaklardan da destek alıyoruz.

YÖNELT COLLEGE PRIMARY SCHOOL LANGUAGE EDUCATION

Our primary goal in our English education program, which is prepared by taking into consideration the differences and learning characteristics of our students, is to provide our students with English as a means of communication. We aim to make research in the academic field, reach different sources, read books, write articles, interpret what they see, hear and read, express themselves in prepared or unprepared dialogues and gain critical thinking skills, and use the language as a tool in their social life. In addition to these, we know that foreign language is the most important key that will open the doors for our students to become a citizen of the world and to make intercultural interaction. In line with these issues, we follow a program that focuses on grammar only sufficiently. Students will be able to practice written and oral practices that will enable them to acquire daily language skills. We attach great importance. We also receive support from sources other than textbooks on behalf of in-class activities.